Najnowsze wpisy

piła łańcuchowa
Blog

Zalety piły z napędem hydraulicznym

Piły hydrauliczne znajdują obecnie szerokie zastosowanie w ogrodnictwie, stolarstwie i innych dziedzinach, w których konieczne jest cięcie drewna. Dzięki specyficznej konstrukcji i rodzajowi napędu są komfortowymi narzędziami przydatnymi do pracy w miejscach oddalonych od gniazdek elektrycznych.

Czytaj dalej ›

siłowniki hydrauliczne
Blog

Podział i zastosowanie siłowników hydraulicznych

Siłowniki hydrauliczne to urządzenia o różnej wielkości, konstrukcji i przeznaczeniu, które łączy jedna wspólna cecha – siła generowana przez sprężoną ciecz. W praktyce wyróżnia się wiele typów takich produktów stosowanych zarówno jako narzędzia, jak też w charakterze zamków do bram, drzwi i okien.

Czytaj dalej ›

pompa hydrauliczna
Blog

Najważniejsze parametry pomp

Pompy są skomplikowanymi urządzeniami technicznymi o zróżnicowanej budowie i zmiennych parametrach. Ich efektywność uzależniona jest od właściwego doboru modelu do konkretnych potrzeb i środowiska pracy. Na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu takiego produktu?

Czytaj dalej ›

pompa zatapialna
Blog

Pompy zanurzeniowe – różnice w budowie i zastosowaniach

Pompy to urządzenia mające bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, a także w gospodarstwach domowych i rolniczych. Służą zarówno do osuszania, jak i do wymuszania przepływu rozmaitych cieczy: od wody po ścieki czy oleje. Specjalną grupę stanowią tzw. pompy zanurzeniowe.

Czytaj dalej ›

manometry
Blog

Manometry – ciśnieniowe urządzenia pomiarowe

Gazy i ciecze pracujące pod ciśnieniem wymagają stałej kontroli jego poziomu, dzięki czemu pozostają bezpieczne, a urządzenie nie ulega uszkodzeniu. Do pomiarów i kontroli ciśnienia wykorzystuje się manometry – specjalne mierniki o zróżnicowanej konstrukcji, ale podobnej zasadzie działania.

Czytaj dalej ›

hydraulika
Blog

Hydraulika i jej wykorzystanie w zasilaniu narzędzi

Hydraulika jest bardzo szeroką dziedziną wiedzy, zajmującą się wszelkimi instalacjami pracującymi w oparciu o ciecze. Szczególnie szerokie zastosowanie ma ona w bezpiecznym zasilaniu narzędzi i maszyn, od których wymaga się znacznych sił nacisku czy unoszenia. Do takich zaliczają się podnośniki i prasy.

Czytaj dalej ›

narzędzia pneumatyczne
Blog

Chicago Pneumatic. Legendarny producent narzędzi pneumatycznych

 Chicago Pneumatic to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek narzędzi pneumatycznych. Firma może poszczycić się ponad stuletnim doświadczeniem w produkcji narzędzi zasilanych sprężonym powietrzem, jak i samych sprężarek. Dostarcza produkty zarówno do użytku amatorskiego, jak i profesjonalne rozwiązania dla przemysłu. Wśród fachowców obsługujących na co dzień narzędzia pneumatyczne Chicago Pneumatic to synonim niezawodności i wysokiej precyzji....

Czytaj dalej ›

Blog

Niedoceniane klucze dynamometryczne

Klucz dynamometryczny, czasami zwany siłownikiem, nie jest tak znanym urządzeniem, jak zwykły śrubokręt, czy chociażby klucz francuski. Jednak jest bardzo często używanym narzędziem w chociażby zwykłych warsztatach samochodowych, bez którego wiele napraw byłoby niemożliwych. Przykładem może być dokręcanie głowicy silnika lub kół samochodu. Chociaż nazwa brzmi nieco enigmatycznie, samo urządzenie jest dość proste i w...

Czytaj dalej ›

manometr
Blog

Co to jest manometr i do czego służy?

Manometry to urządzenia do pomiaru ciśnienia, występujące w wielu zakładach przemysłowych, laboratoriach, a nawet… na stacjach benzynowych. Występują w wielu rodzajach i odmianach. Chociaż nie mają skomplikowanej budowy i działania, ich wskazania często decydują nie tylko o poprawności działania niektórych sprzętów, ale także o zdrowiu i życiu ludzkim. Warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej....

Czytaj dalej ›