Najnowsze wpisy

cylindry hydrauliczne
Blog

Zastosowanie cylindrów hydraulicznych

Cylindry hydrauliczne, znane również jako siłowniki, pełnią bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu wielu maszyn budowlanych i przemysłowych, do których zaliczyć można między innymi koparki, walcarki, a nawet windy osobowe i towarowe. Cylinder hydrauliczny jest rodzajem urządzenia, które zmienia energię cieczy w energię mechaniczną. Należy pamiętać, że silnik mechaniczny nie jest tym samym, co silnik pneumatyczny,...

Czytaj dalej ›

Blog

Działanie i wykorzystanie kluczy udarowych

Klucze udarowe znajdują zastosowanie zarówno w profesjonalnych warsztatach samochodowych, jak i w użyciu domowym. Na rynku znaleźć można dwa typy tego rodzaju narzędzi. Należą do nich klucze udarowe pneumatyczne i elektryczne. Różnicą między tymi dwoma rodzajami jest sposób zasilania. Klucz pneumatyczny współpracuje ze sprężarką powietrza, stanowiącą jego źródło energii. Taki rodzaj klucza udarowego jest bardzo...

Czytaj dalej ›

piła łańcuchowa
Blog

Zalety piły z napędem hydraulicznym

Piły hydrauliczne znajdują obecnie szerokie zastosowanie w ogrodnictwie, stolarstwie i innych dziedzinach, w których konieczne jest cięcie drewna. Dzięki specyficznej konstrukcji i rodzajowi napędu są komfortowymi narzędziami przydatnymi do pracy w miejscach oddalonych od gniazdek elektrycznych.

Czytaj dalej ›

siłowniki hydrauliczne
Blog

Podział i zastosowanie siłowników hydraulicznych

Siłowniki hydrauliczne to urządzenia o różnej wielkości, konstrukcji i przeznaczeniu, które łączy jedna wspólna cecha – siła generowana przez sprężoną ciecz. W praktyce wyróżnia się wiele typów takich produktów stosowanych zarówno jako narzędzia, jak też w charakterze zamków do bram, drzwi i okien.

Czytaj dalej ›

pompa hydrauliczna
Blog

Najważniejsze parametry pomp

Pompy są skomplikowanymi urządzeniami technicznymi o zróżnicowanej budowie i zmiennych parametrach. Ich efektywność uzależniona jest od właściwego doboru modelu do konkretnych potrzeb i środowiska pracy. Na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu takiego produktu?

Czytaj dalej ›

pompa zatapialna
Blog

Pompy zanurzeniowe – różnice w budowie i zastosowaniach

Pompy to urządzenia mające bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, a także w gospodarstwach domowych i rolniczych. Służą zarówno do osuszania, jak i do wymuszania przepływu rozmaitych cieczy: od wody po ścieki czy oleje. Specjalną grupę stanowią tzw. pompy zanurzeniowe.

Czytaj dalej ›

manometry
Blog

Manometry – ciśnieniowe urządzenia pomiarowe

Gazy i ciecze pracujące pod ciśnieniem wymagają stałej kontroli jego poziomu, dzięki czemu pozostają bezpieczne, a urządzenie nie ulega uszkodzeniu. Do pomiarów i kontroli ciśnienia wykorzystuje się manometry – specjalne mierniki o zróżnicowanej konstrukcji, ale podobnej zasadzie działania.

Czytaj dalej ›

hydraulika
Blog

Hydraulika i jej wykorzystanie w zasilaniu narzędzi

Hydraulika jest bardzo szeroką dziedziną wiedzy, zajmującą się wszelkimi instalacjami pracującymi w oparciu o ciecze. Szczególnie szerokie zastosowanie ma ona w bezpiecznym zasilaniu narzędzi i maszyn, od których wymaga się znacznych sił nacisku czy unoszenia. Do takich zaliczają się podnośniki i prasy.

Czytaj dalej ›

narzędzia pneumatyczne
Blog

Chicago Pneumatic. Legendarny producent narzędzi pneumatycznych

 Chicago Pneumatic to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek narzędzi pneumatycznych. Firma może poszczycić się ponad stuletnim doświadczeniem w produkcji narzędzi zasilanych sprężonym powietrzem, jak i samych sprężarek. Dostarcza produkty zarówno do użytku amatorskiego, jak i profesjonalne rozwiązania dla przemysłu. Wśród fachowców obsługujących na co dzień narzędzia pneumatyczne Chicago Pneumatic to synonim niezawodności i wysokiej precyzji....

Czytaj dalej ›