Wiertarka hydrauliczna DDM501

Produkt na zamówienie

ZAPYTAJ O PRODUKT

Wiertarka hydrauliczna DDM501 firmy Mechanizacja została zaprojektowana do pracy w wyrobiskach górniczych, gdzie zasilanie sprężonym powietrzem nie jest dostępne.

Wiertarka przystosowana jest do eksploatacji przy zastosowaniu cieczy trudnopalnych i niepalnych.

Ergonomicznie skonstruowane narzędzie charakteryzuje się łatwością użytkowania.
Narzędzie nie zawiera aluminium ani stopów lekkich, dzięki czemu jest bezpieczne w obsłudze, również w kopalniach metanowych.

Przystosowanie narzędzia do zasilania emulsjami olejowo-wodnymi umożliwia podłączenie go do hydraulicznej obudowy oraz innych dołowych maszyn i urządzeń posiadających układy hydrauliczne o ciśnieniu 13 MPa i wyższym (z zastosowaniem zestawu redukcyjnego).

Wiertarka wyposażona jest w dwa rodzaje uchwytów wiertarskich: jeden do mocowania wierteł o średnicach do Ø 12 mm; drugi ze stożkiem Morse’a nr 2 do mocowania wierteł o średnicach do Ø 25 mm.

Narzędzie jest dodatkowo wyposażone w filtr o dokładności 100 μm, który zapobiega przedostawaniu się cząstek zanieczyszczeń, związków mydlanych i mikroorganizmów z medium roboczego do układu roboczego urządzenia.

Zestaw redukcyjno-filtrujący w skład którego wchodzą: zawór redukcyjny, zawór jednokierunkowy, filtr wraz z krótkim odcinkiem ciśnieniowego węża gumowego, stanowią integralną część dostawy.

Regulację ciągłą prędkości obrotowej wrzeciona wiertarki uzyskuje się za pomocą specjalnego, nastawianego zaworu wbudowanego w korpus
wiertarki.

W celu zabezpieczenia narzędzia przed uszkodzeniem wynikającym z niewłaściwego podłączenia przewodu ciśnieniowego, wewnątrz narzędzia
wbudowany jest zawór zwrotny (jednokierunkowy).

Informacje dodatkowe

envelopeusercartphone-handsetmagnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram